Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Klubařka radí: A co Silvestr?
Když už jsme v tom slavení a užíváme si Večer světel, advent, Vánoce a všelicos, dejme si taky novoroční předsevzetí. Ale ne taková, že „zhubnu“, nebo „chci mít dobré známky“, či „budu dodržovat uzávěrky posílání článků do Hlasatele“. To je pro pořádný klub málo akční. Vyzkoušejte i u vás, co děláváme na silvestrovských akcích s kamarády ze SPJF. Je to prosté, každý zúčastněný vymyslí a na papírek napíše jedno předsevzetí na příští rok. Mělo by být aspoň trochu splnitelné. Vzápětí se totiž lístky vyberou, zamíchají, každý si jedno předsevzetí vylosuje a máte nějakou šanci, že si vytáhnete to svoje (přesně je to jedna ku počtu členů klubu). Spíš si ale vylosujete nápad někoho jiného. Nač si sám vymýšlet novoroční sliby, když si můžete nechat vymyslet mnohem lepší předsevzetí někým jiným?
Pro inspiraci přidám pár více či méně drsných předsevzetí z minulých let: naučit se a na dalším Silvestru zazpívat dvanáct písniček, každou v jiném jazyce; navštívit šest nových států a v každém strávit spoň jednu noc v hlavním městě; jet do Plzně; každý večer popřát někomu dobrou noc speciální formulkou; sto padesátkrát v roce uběhnout za den aspoň tři kilometry; každý večer se pomodlit k velkému Jauvajzovi (vytáhl si ho Jauvajz, věříte?); projet 700 kilometrů nových vlakových tratí (kudy jsem ještě nejel); navštívit dvanáct kulturních akcí.
Je vhodné sepsat předsevzetí i s jejich plniteli a vyvěsit třeba na nástěnku nebo založit do kroniky. A co v případě nesplnění? Na tom se dohodněte také už teď, jaký příjemný trestík čeká toho, kdo své předsevzetí nedodrží. Třeba pozvat ostatní na Kofolu nebo upéct buchtu pro celý klub. Pak už jen doufejte, že se za rok sejdete všichni, nikdo nezahyne při plnění svého předsevzetí a budete si moct vyprávět super historky a zážitky, nebo se ládovat skvělými buchtami za nesplněné sliby :)
Touto cestou vás také zveme na klubařský Silvestr na základně Korno v Srbsku u Berouna, kam můžete od 27. prosince 2013 do 1. ledna 2014 přijet, připojit se k dalším klubařům, užít si konec roku se super hrami a výpravami a vylosovat si nějaké vychytané předsevzetí. Zájemci, pište na Iklubovnu nebo na kbs@spjf.cz, těšíme se na vás!

Autor: Marcelka


Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz