Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Kulturní okénko: Probuzení Olympie
Ne ne, nejde o žádný antický mýtus :) Dovolila jsem si pouze malé řečnické přirovnání – nakladatelství Olympia obnovilo svou činnost v nové podobě! Již dříve vydalo celou sbírku sebraných spisů Jaroslava Foglara a také velkolepé publikace jako Rychlé šípy nebo Dobrodružství s Bobří stopou. V posledních měsících po delší pauze Olympia dotiskla některé z těchto velkých souborů a postupně vychází nové komixové sešity:
Rychlé šípy ve Stínadlech (komixová verze prvních dvou knih ze stínadelské trilogie od Marko Čermáka)
• Chata v Jezerní kotlině (komixová verze stejnojmenné knihy, opět Marko Čermák)
• Svorní gambusíni (výběr komixů, jejichž námět napsal J. Foglar, kreslíři různí)
• Za poklady starých Inků (výběr dalších Foglarových komixů, různí kreslíři)
Momentálně se velmi těším na další sešit, jímž by měl být můj oblíbený komix Modrá rokle. Když vše půjde podle plánu, najdete v něm také skvělou pestrobarevnou stránku od SPJF, vyzývající k založení klubu.
Nové sešity Foglarových komixů najdete kromě knihkupectví na nejrůznějších místech, v Brně je mají třeba v Intersparu. Porce napínavého barevného čtení stojí 99 Kč, může to být dobrý vánoční dárek do klubovní knihovničky. Nyní je také bezva atmosféra k začtení se – blíží se nejen Vánoce, ale i Večer světel a v mnoha městech jste mohli zažít stínadelské akce. Redakce Hlasatele vám přeje pěkné foglarovské čtení!

Autor: Drobek


Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz