Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Hlášení klubů - prosinec 2013
Střelené kachny, Kostelec nad Orlicí se hlásí
Jsme skautská družina z Kostelce nad Orlicí pod názvem Střelené kachny, který nám udělil jistý skautský vedoucí a my si řekly: „Dyť to k nám jde. Jsme prostě střelený!!“
Známe se už od druhé třídy a nyní chodíme do osmé. Scházíme se vždy v pátek od 16:00 do 19:00. Jsme tři.
Každý rok se účastníme několika skautských akcí, jako jsou např. roznášení Betlémského světla, Stínadla, výměnné pobyty, tábory, celostřediskové výpravy atd.
Baví nás vymýšlení scének na téma život vedoucích. Plníme si úkoly do skautských stezek, účastníme se různých rukodělek, které pořádá naše středisko. Také se snažíme spolupracovat s mladšími dětmi - Smajlíky, tím, že s nimi tvoříme, hrajeme hry a vymýšlíme program. Hrajeme stolní hry Ubongo, Vládci podzemí, Citadela,...
Sice se někdy neschodneme, ale i přesto jsme skvělá parta, ve které by chtěl každý být, protože střelený lidi jsou prostě střelený!!

339. KBS Zatopená jeskyně, Jenestří se hlásí
Ahoj do redakce! Naposledy jsme psali v létě, takže už byl nejvyšší čas se zase ozvat.
Celý letošní podzim jsme věnovali průzkumu továrního areálu, který se nachází na okraji Jenestří a který nedávno opustila firma, které zde sídlila. Podnikli jsme do něj sérii výprav, na kterých jsme toho spoustu zažili. Hrabalovi se třeba podařilo rozříznout si ruku o jakýsi střep, je to nešika.
V továrně ale byla spousta strojů, které tam firma nechala a my jsme zkoumali jejich funkce. Také jsme se pročítali spoustou papírů, které se tam povalují všude po zemi.
Nejlepší byla asi poslední výprava, při které jsme učinili skvělý objev - v zadním traktu továrny jsme narazili na místnost, která zřejmě sloužila jako archiv a která stále obsahovala spoustu fotografií, knih, plakátů a dalších věciček z historie našeho města. Jak dlouho jsme tam seděli! Při cestě ven jsme ještě narazili na něco, co vypadalo jako skrytý hrob. To chceme ještě prozkoumat. Teď jsme se ale rozhodli přihlásit do dlouhodobky Ukerewe a vyhrát ji!

Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz