Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Tábor Bobří stopy Dhaulagiri
Tábor Bobří stopy mezi vesnicemi Hrbov a Brzkov na Vysočině se letos konal v termínu 13. - 27. července 2013 a opět navázal na celoroční dlouhodobou hru pro kluby - Dhaulagiri. Sestava vedoucích letos doznala menších změn a čítala Wapiho, Sovu a Romaina. Účastníci se sjeli z klubů 5. AT Rejnoci, 8. AT Plzeňští Piráti, 9. AT Vikingové a 375. KBS Dehhyho Parťáci a také dva úplní nováčci z Plzně.

Už od prvního dne se táborníci, rozdělení do družin Dobrodruzi, Omrzliny a Sněhoborci, vydali na pouť Himalájemi, aby navrátili do buddhistického kláštera posvátnou sochu Buddhy, která byla před lety zcizena a ukryta neznámo kde.
Stejně jako byly osudy Zatopené jeskyně po opuštění podzemí spletité a úžasné, i táborové dny byly naplněny hrami a hříčkami, které atmosféru Nepálu a okolních států dokázaly navodit.
Úkolů měli táborníci dost, pro názornost uvádím např. Záchrana mnicha, sestavování svitku, stavba posvátných čortenů. To vše ale nebylo jen tak, cíl byl jasný. Sochu Buddhy bylo nutné vrátit právoplatným majitelům, a to bylo možné pouze po rozluštění svitku, psaného jakýmsi čínsko - nepálským nářečím. Nápovědy k rozluštění svitku byly rozesety po celých Himalájích, takže po jejich procestování už bylo nalezení sošky v cíli závěrečné cesty hračkou.
Oblíbeným táborovým sportem bylo ringo, které se hrálo snad nonstop, a protože za celý tábor ani jednou nezapršelo, došlo i na vodní bitvy či slunění na Pálavách.
Závěrečná cesta letos vedla přes Uhry k neznámému soutoku dvou ramen Sázavy a nakonec do podzemní kanálové krypty. Stranou nesmí zůstat ani tradiční fotbalový zápas Brzkov - Hrbov, který letos díky absenci hvězd dopadl nerozhodně 0:0.
Závěrem dodejme, že vlajku letos táborové osazenstvo ubránilo, várnice byla pokořena a louka se nepodmáčela. Táboru zdar!

Autor: Sova


Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz