Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Hlášení klubů - září 2013
372. KBS Bílí tygři, Tachov se hlásí
Ahoj Čápe a všichni ostatní z redakce! Omlouvám se za celý klub, že jsme se tak dlouho neozvali. Lepší psát teď, než nepsat vůbec… Musím vám napsat, jak jsme prožili první týden prázdnin. Náš první tábor byl sice jen bez přespávání, ale i tak jsme si to užili.
V pondělí jsme měli začít, ovšem to by bylo moc hezké, aby se něco nepokazilo. No samozřejmě jsme se nesešli, protože Adam nemohl, protože byl nemocný týden před prázdninami a tak ještě nebyl v pořádku, museli jsme tedy čekat do úterý. V úterý vše dobře dopadlo a my začali vycházkou po zajímavých místech Tachova. Vyšli jsme od naší zahrady, kterou využíváme jako táborovou základnu. Šli jsme alejí, kolem muzea, prošli jsme sportoviště a zašli jsme do Knížecí aleje, která vede přímo k druhé největší jízdárně ve střední Evropě. Cestou jsme hráli míčové hry, zkrátka jsme si užívali volnost.
Přišli jsme k rozcestí u Jízdárny a dali jsme se jako správní průzkumníci cestičkou skoro neznatelnou. Vyšli jsme na kopci Vysoká. Zde jsme si udělali přestávku. Poté co jsme se nasvačili, vydali jsme se na další pouť.
Když jsme došli do cíle - na táborovou základnu, začali jsme kuchtit. Kuchtili jsme bramboračku a byla výborná. Poté jsme si snědli zákusek od naší mamky (patronky klubu). Pak jsme se rozešli asi v pět hodin a opět se sešli v půl osmé a to byla chyba, jelikož jsme na táborák měli málo času. Na středu jsme naplánovali výlet do Plané u Mariánských Lázní - do hornického muzea, do galerie a na Bohušův vrch. Vše se ovšem nestalo podle našeho plánu.
Do Plané jsme jeli, v hornickém muzeu to bylo super, ovšem v galerii jsme nebyli, ale na rozhledně ano… V muzeu jsme všechno okoukli, nafotili, a když jsme se i něco dozvěděli, šli jsme směrem do galerie. Zjistili jsme, že mají zavřeno a že se nám tam ani moc nechce, takže jsme šli dál směr rozhledna.
Na rozhlednu jsme dorazili, a protože jsme měli hlad, uvařili jsme na lihovém vařiči vodu na polévku a na bezový čaj.
Ve čtvrtek jsme se sešli až odpoledne a hráli jsme stolní hry, koukali jsme se na film až do večera a pak jsme spali u nás v klubovně.
Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a šli jsme ven na výpravu. No a v sobotu jsme hledali poklad. Poklad jsme úspěšně našli a opět jsme se rozešli. A znovu sešli o něco později a zakončili náš tábor táborákem.

Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz