Hlavní strana
Články
Archiv
Foto s bublinou
Předplatné
Redakce
Kontakt
Návštěvní kniha
Hlášení klubů - Červenec 2013
53. BT Společenstvo kočičích šípů, Beroun se hlásí
Ahoj! Tak zase píšeme. Příští týden budou Eylon s Miky v Anglii, takže se na chvíli odmlčíme. Moc se těšíme na setkání v Karlštejně, konečně se taky (snad!) budeme moci zúčastnit.
Jsme rádi, že se vám líbí naše hlášení, plnění úkolů si opravdu užíváme. Jinak nám na ostatní klubovní činnost zatím nezbývá dost času a počasí tomu také zrovna nepřeje, ale už teď máme velké plány na léto a také pokračujeme ve vystěhovávání dílny na babiččině dvorku, což bude naše klubovna. Fotky kroniky pošleme.
Dnes jsme kreslili, poslouchali a jelikož už je to měsíc, vytahovali jablko z nádrže na zahradě. Dali jsme jej do vakuové nádoby a zavaxovali (nebo tak nějak se tomu říká :D). Nádobu jsme pak dali do igelitové tašky, zatížili kovovými pláty a přivázali na provázek. To celé jsme spustili do nádrže plné vody. Dnes jsme to opět vytáhli a nádobu otevřeli. Jelikož bylo jablko ve vakuu, bylo ve stejném stavu jako před měsícem a vážně dobré :).
S hádáním kreslených slov jsme měli trochu problémy - slov jsme uhádli jen šest. Dvě Marten, tři Miky a jedno Eylon. Dvě minuty jsou opravdu krátká doba. Nejrychleji uhádla Eylon Harryho Pottera, kterého kreslila Miky.

339. KBS Zatopená jeskyně, Jenestří se hlásí
Ahoj do redakce! Doufám, že jste náš klub ještě neodepsali, protože jsme se teď skoro rok neozvali. Měli jsme k tomu totiž opravdu dobrý důvod!
V září jsem vyhrál v časopise Science studijní cestu do Nepálu a tak jsme s celým klubem, kromě Tomáše a Sylvy, odletěli. Bylo to úžasné, pak se ale něco stalo a my se místo za týden vrátili domů až za nějakých osm měsíců. Řekl bych, že za to mohl asi Hrabal, protože tam v jedné laboratoři zmáčkl nějaké tlačítko.
(...)
No, zažili jsme toho opravdu hodně. Zvažujeme, jestli o našich dobrodružstvím nenapíšeme knihu. Když jsme se vrátili domů, Tomáš strašně litoval, že nejel s námi. Naopak rodiče řekli, že nás už nikdy nikam nepustí. Myslím ale, že to nebude tak horké. Tentokrát o nás dokonce napsali i několik pěkných článků v novinách. A další dobrá zpráva - po roce se vrací Sylva ze svého pobytu ve Francii, takže budeme zase kompletní! Ahoj Michal.

Klubovní hlasatel, vydává Sdružení přátel Jaroslava Foglara, www.spjf.cz